W niedzielę 7 czerwca będziemy gościć w naszym sanktuarium s. Julię Dubowską ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, świadka Cudu Eucharystycznego w Sokółce.

12 października 2008 roku, w czasie udzielania Komunii Świętej, wikariusz parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce przypadkowo upuścił konsekrowany komunikant. Podniósł go i zgodnie z przepisami liturgicznymi umieścił ją w vasculum, naczyniu z wodą, aby się rozpuściła. Siostra zakrystianka schowała naczynie do sejfu. Przez kilka dni zaglądała do niego codziennie, ale nic się nie zmieniało. W naczyniu z wodą w dalszym ciągu unosił się biały opłatek. Gdy po kilku dniach – 19 października 2008 roku – siostra Julia ponownie zajrzała do sejfu poczuła zapach chleba. A na białym opłatku ujrzała czerwoną plamkę krwi. Przeprowadzone badania wskazały, że konsekrowana hostia przemieniła się we fragment mięśnia serca człowieka w agonii.

O tym, co wydarzyło się w Sokółce s. Julia Dubowska da świadectwo podczas Mszy św. o godz. 9:00, 11:30 i 16:30. Będzie możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z siostrą .

ZAPRASZAMY NA TO WYJĄTKOWE SPOTKANIE!